Flaxta Solid - Dull Grey with Silver Mirror laskettelulasit
Alin hinta 30 päivän sisällä ennen kampanjan alkua:
Flaxta Solid – tyylikäs ja suorituskykyinen valinta rinteisiin
Flaxta Solid -laskettelulasit tuovat tyylin, selkeän näkyvyyden ja erinomaisen istuvuuden samaan pakettiin. Uutuusmalli 23/24-talvikaudelle on suunniteltu erityisesti laskijoille, jotka arvostavat modernia ulkonäköä ja tarkkaa näköä kaikissa olosuhteissa. Solid perustuu Flaxtan palkittuihin Prime-laseihin, mutta tarjoaa kompaktimman ja siromman kehyksen, joka sopii täydellisesti pienille ja keskikokoisille kasvoille.
Laseissa on ZEISSin valmistama sylinterimäinen tuplalinssi, jossa käytetään Enlight-linssiteknologiaa. Enlight korostaa kontrasteja, parantaa syvyysnäköä ja auttaa hahmottamaan maaston muodot nopeasti — turvallisuutta ja laskemisen iloa lisäävä yhdistelmä. Anti-fog- ja anti-scratch -pinnoitteet pitävät linssin kirkkaana ja naarmuuntumattomana kaikissa säätiloissa.
Kolmikerroksinen thermo-muotoiltu kasvoschaumi tarjoaa tiiviin ja mukavan istuvuuden. Lasit pysyvät vakaasti paikoillaan silikonivuoratun hihnan ansiosta.
Keskeiset edut:
-
Sylinterimäinen ZEISS-tuplalinssi erinomaisella optisella laadulla
-
Enlight-linssiteknologia parantaa kontrastia ja nopeuttaa reagointia
-
Moderni ja siro kehys pienille ja keskikokoisille kasvoille
-
Anti-fog- ja anti-scratch -käsittelyt pitävät näkyvyyden selkeänä
-
Kolmikerroksinen thermo-muotoiltu kasvoschaumi mukavuuteen ja tiiviiseen istuvuuteen
-
Silikonivuorattu hihna vakaaseen pitoon
-
Kehyksen koko: Medium

